Silmarillion

Postavy

Elrond

    Sirionských přístavech. Jejich matka, Elwing, byla nositelkou silmarilu. Bohužel však byly Sirionské přístavy brzo po jejich narození vyrabovány Fëanorovými syny Maedhrosem, Maglorem a Amrodem. Jejich lidé buďto zahynuli, nebo utekli ke Círdanovi na ostrov Balar. Elrond a Elros však byli vzati do výchovy k Maedhrosovi a Maglorovi, a, jak se říká v Silmarillionu, vzniklo mezi nimi silné pouto. Elrond byl rovněž přítomen u Války hněvu. Po konci Prvního věku si vybral být souzen s elfy.

    Po potopení Beleriandu odešel Elrond s Gil-Galadem, Círdanem a Celebrimborem do Lindonu. Elrond se mezi léty 1693 - 1695 Druhého věku účastnil Války elfů se Sauronem. Přestože nemohl zabránit zpustošení Cesmínie a zabití Celebrimbora, zachránil spoustu Noldor a založil útočiště Imladris.

Později se Elrond účastnil Války Poslední aliance, kam pochodoval jako Gil-Galadův herold. Po Gil-Galadově pádu dál společně s Círdanem stál věrně - později přemlouvali Isildura, aby se zbavil Jednoho prstenu - ten však odmítl. Ještě před válkou získal Elrond Vilyu, Prsten vzduchu, jeden z Tří elfích prstenů.

    Roku 109 se Elrond oženil s Celebrían, dcerou Celeborna a Galadriel. Jejich synové Elladan a Elrohir se narodili roku 130 a Arwen Undómiel roku 241. Po pádu Arnoru se Elrond stal přítelem zbývajících Dúnadanů a získal do úschovy jejich dědičné předměty - především Barahirův prsten, žezlo z Annúminasu a úlomky Narsilu. Roku 2463 se stal Elrond zakládajícím členem Bílé rady (spolu s Mithrandirem, Sarumanem, Galadriel, Círdanem; a možná Radagastem a Celebornem). Roku 2509 byla Elrondova paní střelena skřetím otráveným šípem při přechodu průsmyku Rudohor a v roce 2510 odplula na Západ. Roku 2933 umřel potomek králů Gondoru Arathorn II., jeho žena Gilraen vzala Aragorna do Imladris, Elrond dal jméno Estel (naděje), jeho původ však tajil. V roce 2951 odhaluje Estelovi jeho pravý původ a předává mu Narsil. Dne 25.10 r. 3018 Elrond konal Elrondovu radu, jíž se účastnily všechny svobodné národy, a jež vedla k vytvoření Společenstva prstenu. Na konci Třetího věku (při Slunovratu roku 3019) Elrond provdal svou dceru za Aragorna a po zničení prstenu a zmizení síly Tří odplul s Galadriel, Mithrandirem a ostatními nositeli prstenů na Západ.
 
diky za tvůj čas